TERMIN: NIEDZIELA 27 WRZEŚNIA
Wykłady i warsztaty połączone ze wspólnym sianiem.

IMG_6490

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli szukasz zdrowej, lokalnej żywności, której możesz zaufać, pełnej smaku i witalności– po prostu żywności prosto z pola, a nie obumarłej, importowanej z daleka i przetworzonej nisko-odżywczymi metodami, masz okazję dowiedzieć się jak i dlaczego jeść lokalnie, sezonowo i zdrowo.
Nie jest to wcale takie proste!

Dowiedz się od doświadczonych działaczy na rzecz współpracy miasto-wieś jakie korzyści wypływają z tradycyjnej, ekologicznej uprawy – dla zdrowia Twojej rodziny, środowiska, lokalnej ekonomii i długoterminowych oszczędności. Zaplanuj wspólnie z nami dostęp do prawdziwego jedzenia i rzetelnych producentów oraz poznaj możliwości samodzielnego zaopatrywania się w warzywa nawet w przydomowym ogrodzie – zacznij działać już dziś!

PROGRAM:
10:15 – Zwiedzanie EKOCENTRUM ICPPC – Jadwiga Łopata
11:00 – Dlaczego sezonowo i lokalnie? LOKALNY PLAN DZIAŁANIA.– wykład Julian Rose
12:30 – Ekologiczny poczęstunek z lokalnych i sezonowych produktów
14:00 – Zwiedzamy gospodarstwo i poznajemy podstawowe zasady uprawy warzyw, pozyskiwania nasion, układania pryzmy kompostowej, robienia gnojówek roślinnych i innych naturalnych preparatów – wykład i warsztat Jadwiga i Julian
16:00 – Zakończenie
KOSZT WARSZTATÓW: 120zł / osobę  UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!
Cena obejmuje: szkolenie, materiały szkoleniowe, ekologiczny poczęstunek, „zestawik” nasion

WYKŁADOWCY: Jadwiga Łopata, Julian Rose

Jadwiga Łopata– Inicjatorka i współzałożycielka Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi. Od 20 lat aktywnie działa na rzecz ochrony i promocji tradycyjnych wartości polskiej wsi oraz naturalnej i kulturowej różnorodności. Prowadzi małe tradycyjne gospodarstwo ekologiczne; od wielu lat dyrektorką EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl. Znana ze swoich ciekawych autorskich warsztatów i z pasją prowadzonych wykładów. Za swoją działalność została nagrodzona Złotym Krzyżem Zasługi oraz Nagrodą Goldmana (ekologiczny Nobel).

Sir Julian Rose – pionier ekologicznego rolnictwa w Anglii, od 10 lat prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC, właściciel jednego z pierwszych ekologicznych gospodarstw w Anglii, działacz społeczny. Wieloletni członek zarządu najważniejszego angielskiego stowarzyszenia „Soil” (Ziemia), zajmującego się promocją i atestacją gospodarstw ekologicznych. Korespondent w prestiżowego pisma „Environment Now” (Teraz środowisko), doradca instytucji rządowych, autor książki „Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów” www.renesans21.pl

PŁATNOŚĆ
Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach prosimy o zgłoszenia e-mailem: biuro@icppc.pl lub telefonicznie 033 8797 114. Płatne przelewem najpóźniej 7 dni przed datą warsztatów na konto Fundacji ICPPC. Prosimy o potwierdzenie dokonania wpłaty e-mailem, telefonicznie lub faksem.
Numer konta: 98 8111 1019 2002 2004 4965 0001, Beskidzki Bank Spółdzielczy, Oddział Wadowice, Posiadacz konta: FUNDACJA ICPPC, 34-146 Stryszów. Tytuł wpłaty: „Dotacja na warsztaty”.

Zasady rezygnacji z warsztatów – tutaj

NOCLEG

Istnieje możliwość dłuższego pobytu w Zagrodzie POTOCZEK zaraz obok EKOCENTRUM ICPPC.

Koszt dla uczestników warsztatów:

nocleg: 50 zł / od osoby 40zł – z własnym śpiworem
śniadanie: 20-25 zł/od osoby
obiadokolacja: 35-50 zł/ od osoby