Po pracy czas na zbiory;  wspaniałe warzywa i owoce naszej pracy, smaczne bo sercem i naszymi rękami wypieszczone, pełne mocy… to dlatego mamy ciągle tyle energii:)
Zapraszamy na kolejne warsztaty budowania Arki będziemy dzielić się z Wami jak stworzyć samowystarczalność żywnościową dla siebie i rodziny… Będą też smakołyki z naszych upraw.

TO WYJĄTKOWA OKAZJA! Założyciele EKOCENTRUM ICPPC będą dzielić się z Wami swoimi praktycznymi doświadczeniami. SKORZYSTAJ i stwórz swoją Arkę! Zapraszamy do naszej Arki – EKOCENTRUM ICPPC gdzie teoria idzie w parze w praktyką! EKOCENTRUM ICPPC położone w Beskidach, w Stryszowie, 40 km od Krakowa, 13 km od Wadowic, 6 km od Kalwarii Zebrzydowskiej.

Arka Nasion

Chcesz poznać koncepcję i działanie EKOCENTRUM ICPPC? Marzysz by stworzyć podobne miejsce u siebie? Pragniesz dostępu do zdrowego, sezonowego jedzenia? WEŹ UDZIAŁ W NASZYCH WARSZTATACH, ZOBACZ JAK FUNKCJONUJE EKOCENTRUM ICPPC I STWÓRZ SWOJĄ ARKĘ. 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

TERMIN: do ustalenia

 

krajobraz_20091013_1319267719

PROGRAM:

sobota 

14:30 – Nasza Arka – EKOCENTRUM ICPPC. Historia i działania. Niezależność energetyczna – dlaczego i jak?
16:45 – ABC UPRAWY WARZYW (zrobimy wspólnie komposty i preparaty, zaplanujemy sąsiedztwo roślin)
19.00 – Kolacja z ekologicznych i lokalnych produktów.

niedziela 

UWAGA! Śniadanie we własnym zakresie.

9:30 – 12:00 – Zwiedzamy eko-gospodarstwo przy EKOENTRUM ICPPC. Niezależność żywnościowa zaczyna się od nasion. Jak pozyskiwać nasiona i jak je przechowywać? Siejemy i sadzimy ZIMOWE SAŁATKI – warsztat
12:00-13:00 uczymy się robić smakołyki z DYNI (sok, zupa, placuszki, herbatki) – warsztat
13:00 – 14:00 Lokalny Plan Działania – współpraca miasto wieś – wykład
14:00-15:00 – Poczęstunek ekologiczny i podsumowanie.

GDZIE?: Zajęcia prowadzone są w EKOCENTRUM ICPPC w ekologicznym domu z gliny i słomy. 34-146 Stryszów 156 (40 km od Krakowa, 13 km od Wadowic, 6 km od Kalwarii Zebrzydowskiej) tel.: 33 879 7114, e-mail: biuro@icppc.pl, www.eko-cel.pl
DOJAZD: http://eko-cel.pl/kontakt/

Koszt warsztatów: 350 zł. W cenie: 12 godzin (lekcyjnych) zajęć, nocleg, kolacja i poczęstunek ekologiczny, doniczka z ziołami.

PŁATNOŚĆ ZA WARSZTATY: Płatne przelewem najpóźniej 10 dni przed datą warsztatów na konto Fundacji ICPPC. Prosimy o potwierdzenie dokonania wpłaty e-mailem, telefonicznie lub faksem.
Numer konta: 98 8111 1019 2002 2004 4965 0001, Beskidzki Bank Spółdzielczy, Oddział Wadowice, Posiadacz konta: FUNDACJA ICPPC, 34-146 Stryszów. Tytuł wpłaty: „Warsztaty Arka”.

ZAKWATEROWANIE W EKOCENTRUM ICPPC LUB POTOCZKU (www.potoczek.pl obok EKOCENTRUM )

PROWADZĄCY:

zesp_z_kozica_-_wystpy_w_mucharzu_20121108_2030057413Jadwiga Łopata – Inicjatorka i współzałożycielka Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi. Od 35 lat aktywnie działa na rzecz ochrony i promocji tradycyjnych wartości polskiej wsi oraz naturalnej i kulturowej różnorodności. Prowadzi małe tradycyjne gospodarstwo ekologiczne; od wielu lat jest dyrektorką EKOCENTRUM ICPPC. Znana ze swoich ciekawych autorskich warsztatów i z pasją prowadzonych wykładów. Za swoją działalność została nagrodzona Złotym Krzyżem Zasługi oraz Nagrodą Goldmana (ekologiczny Nobel).

Sir Julian Rose – pionier ekologicznego rolnictwa w Anglii, od 15 lat prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC, właściciel jednego z pierwszych ekologicznych gospodarstw w Anglii, działacz społeczny. Wieloletni członek zarządu najważniejszego angielskiego stowarzyszenia „Soil” (Ziemia), zajmującego się promocją i atestacją gospodarstw ekologicznych. Korespondent w prestiżowego pisma „Environment Now” (Teraz środowisko), doradca instytucji rządowych, autor. www.renesans21.pl

krzysztof_wietrznyKrzysztof Wietrzny – współtwórca ICPPC, pasjonat, wykorzystujący technologie OZE na co dzień, z fotowoltaiką związany od 1999 roku. Zawodowo oraz prywatnie zrealizował kilkaset instalacji fotowoltaicznych, kilkaset systemów z kolektorami słonecznymi oraz kilkadziesiąt kompleksowych instalacji z pompami ciepła.
Przez ostatnich kilka lat pracował jako trener z zakresu OZE i fotowoltaiki, prowadząc między innymi szkolenia akredytowane przez UDT. Zaprojektował i wybudował dwa ekologiczne domki.